Zakwas z buraków

Buraki są ważnym składnikiem zdrowej diety. Możemy przyrządzić z nich zakwas z buraków. Powodów, dla których warto włączyć ten sfermentowany napój do diety, jest sporo. Wielką mocą napoju, który może nas skutecznie wspierać w walce o zdrowie. Dlaczego warto pić go regularnie?

zakwas z buraków
Różne rodzaje zakwasu z buraków z kwasem imbirowym oraz świeczkami z wosku pszczelego.

Cenne źródło witamin

Zakwas z buraków to świetne źródło witamin z grupy B oraz takich składników, jak mangan, kobalt czy żelazo. Podobnie do wyciskanego soku można w nim również znaleźć sporo kwasu foliowego oraz przeciwutleniaczy, dzięki którym nasz organizm będzie mógł sprawniej funkcjonować. Sok z kiszonego buraka, dzięki swej wartości odżywczej, może nas skutecznie wspierać w walce z licznymi przypadłościami.

kiszone buraki
Sok z kiszonego buraka w słojach 4-litrowych.

Zakwas z buraków i jego nieprzypadkowy kolor

Bardzo dobrze sprawdza się on tam, gdzie głównym problemem są stany zapalne, oraz tam, gdzie niezbędne jest dodatkowe wsparcie dla serca i naczyń krwionośnych. Nadciśnienie, zbyt wysokie stężenie cholesterolu – oto kolejne przypadłości, których pokonanie stanie się łatwiejsze dzięki zakwasowi z buraków. Ten wartościowy dodatek do menu może mieć świetny wpływ na nasze życie. Im prędzej docenimy jego moc, tym lepiej dla nas.

Jelita nasz drugi mózg

Zakwas właściwości lecznicze zawdzięcza zawartości kwasu mlekowego, a także witamin i minerałów. Duża ilość kwasu mlekowego wiąże się z zawartością w soku buraków pałeczek tego kwasu, dzięki czemu jest on naturalnym probiotykiem. W związku z tym pozytywnie wpływa to na naturalną florę bakteryjną jelit, ponieważ jest ona stymulowana do rozwoju. Dzięki temu sok z kiszonych buraków właściwości ma także ochronne i wspierające układ odpornościowy (barierę jelitową). Regularnie pity sok z kiszonych buraków zmniejsza ryzyko infekcji.

Właściwości zakwasu z buraków

Skuteczny w walce z anemią, przyśpiesza odchudzanie, spowalnia procesy gnilne w jelitach, reguluje przemianę materii (pomaga w wydalaniu kwasu moczowego z organizmu), odkwasza organizm, oczyszcza organizm z toksyn wspomagając pracę nerek i wątroby, obniża poziom złego cholesterolu, łagodzi uderzenia gorąca w trakcie menopauzy, odbudowuje jelita po kuracji antybiotykowej, u mężczyzn podnosi sprawność seksualną (według niektórych działają jak afrodyzjak), zwiększa wytrzymałość (zakwas z buraków to świetny napój energetyczny, który dodaje energii, wzmacnia kondycję fizyczną oraz poprawia wydolność organizmu), pomaga w rekonwalescencji po chorobach, dostarczają weganom i wegetarianom cennego żelaza pochodzenia roślinnego.

Jeżeli chcesz zamówić zakwas z buraków skontaktuj się z nami

Okazuje się też, że sok z kiszonego buraka ma silniejsze działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne niż sok ze świeżego buraka. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie kiszenia wzrasta w buraku stężenie kwercetyny.
Jeżeli chciałbyś zamówić zakwas to zapraszam do kontaktu 🙂

Jeżeli szukasz ciekawych zdrowych produktów to zajrzyj do naszego sklepu https://www.dobrepola.pl/sklep/

Bądź na bieżąco z nami na https://www.facebook.com/dobrepola

Zajrzyj na Instagram https://www.instagram.com/dobrepola/