Joga

Joga przyjęła się w naszym kraju

Joga? Ostatnie lata zdecydowanie należą do niej. Teraz jest to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Wszyscy chcą ją praktykować i wszyscy chcą się nią zajmować. nastała moda na jogę, ale jest to bardzo dobry trend, ponieważ ten trening znakomicie wpływa na cały organizm. Jego efekty są niepodważalne. Każdy, kto tylko zacznie regularnie ćwiczyć jogę, na pewno szybko je dostrzeże. Przede wszystkim po zajęciach poczujemy się lekko i przyjemnie.

Joga Nowe Miasto Lubawskie
Joga wycisza umysł, podobnie jak przebywanie w lesie.

Joga jako codzienne ćwiczenia

Praktyka wyraźnie poprawia wydolność organizmu. Z pewnością ćwicząc ją regularnie, można wypracować sobie naprawdę świetną kondycję. Podczas gdy siedząc w domu zamykamy się na nowe przygody. Efekty dostrzegalne są już po miesiącu. Oczywiście im więcej się ćwiczy, tym są lepsze, dlatego warto przeznaczyć sobie przynajmniej te cztery dni w tygodniu na praktykowanie jogi. Zajęcia można dostosować do swoich aktualnych umiejętności. W jodze ważne jest bowiem to, aby się nie przeforsowywać. Jeżeli ciało nie jest jeszcze gotowe na przyjęcie pewnej pozycji, nie należy go do tego zmuszać, a poczekać na odpowiedni moment.

Joga Dobre Pola
Jogę możemy praktykować zawsze i wszędzie. Potrzebne tylko chęci.

Pobudza, albo relaksuje

Trening jogi może zadziałać albo relaksująco, albo pobudzająco. Aby z jego pomocą zyskać chwilę odprężenia dla ciała i duszy, najlepiej przeprowadzić go wieczorową porą. A jeszcze lepiej – tuż przed snem. Już kilkunastominutowe rozciąganie ciała doskonale przygotuje je do nocnego odpoczynku. Jeżeli natomiast ktoś chciałby, aby trening pobudził go do działania, powinien postawić na jogę dynamiczną, która wymaga zdecydowanie dodaje energii. Ten typ ćwiczeń powinno się wykonywać z samego rana. Stawiają one na nogi nawet lepiej niżeli kawa czy napoje energetyczne. Bez wątpienia taka zamiana posłuży naszemu organizmowi.

Wyciszenie umysłu przez jogę
Joga pomaga w wyciszeniu przeciążonego umysłu.

Joga jest dla każdego

Każdy może rozumieć jogę nieco inaczej – dla jednych będzie to sposób na odkrycie własnego „ja” i zaznajomienie się z własnym wnętrzem, dla innych metoda na uzyskanie szczuplejszej i zgrabniejszej sylwetki. Ale to właśnie jest w tym treningu najpiękniejsze i najwspanialsze. Daje tyle zróżnicowanych korzyści, że dosłownie każdemu może przypaść do gustu. Wystarczy ją przetestować. Podobnie do innych ćwiczeń, zajęcia jogi wciąga po kilku razach. Będziemy chcieli więcej i więcej. Dlatego warto trochę bardziej zainteresować się jogą. Na koniec spróbuj, a będziesz chciała więcej 🙂

W razie pytań dzwoń 503 034 555
Bądź na bieżąco z naszymi zajęciami na FB https://www.facebook.com/dobrepola
Jeżeli szukasz ciekawych zdrowych produktów to zajrzyj do naszego sklepu http://www.dobrepola.pl/sklep/
Zajrzyj na Instagram https://www.instagram.com/dobrepola/


Prowadzimy zajęcia w następujących miejscowościach:

Joga Nowe Miasto Lubawskie
Nowe Miasto Lubawskie
Joga Iława
Iława
Joga Lubawa
Lubawa
Sierpc
Sierpc
Brodnica
Brodnica
Otręba
Otręba